ОЦЕНКИ НА ИГРАЧИТЕ: Най-вълнуващият играч на Англия Фил Фодън го печели за Манчестър Сити, докато Маркъс Рашфорд изчезва въпреки зашеметяващия си удар... докато една звезда на Сити за £55 милиона се бори да оправдае формата си от началото на сезона
Daily Mail | 2024-03-03 | 22:20:39

След това Фодън отново удвои резултата си в 80-ата минута, за да даде преднина на домакините с 2-1, преди Ерлинг Хааланд да вкара 18-ия си гол във Висшата лига за сезона, за да стигне до два изпреварва Оли Уоткинс на върха на класацията за водещи голмайстори в лигата.

Джак Гагън и Крис Уилър от Mail Sport носят оценките на своите играчи от дербито на Манчестър в неделя.

Манчестър Сити продължи да оказва натиск върху Ливърпул, като се приближи на една точка от лидерите във Висшата лига в неделя, след като победи Манчестър Юнайтед с 3-1 на стадион Етихад

Фил Фодън (вдясно) вкара два гола, докато Ерлинг Хааланд (вляво) отбеляза в добавеното време, за да подпечата победата за завръщането на отбора на Пеп Гуардиола

Отборът на Ерик тен Хаг пострада втората им поредна загуба във Висшата лига, след като загубиха с 2-1 от Фулъм миналата седмица

Вашият браузър не поддържа iframes.

Оценки на играчите на Манчестър Сити

Едерсън - 7

Нищо друго за спасяване освен неудържимия удар на Маркъс Рашфорд. Решаваща намеса, когато Юнайтед се провали късно.

Кайл Уокър – 7

Неговото темпо допринесе за няколко големи момента в защита. От време на време губи топката, когато се движи напред.

Рубен Диас - 7

Някои странни моменти, когато Юнайтед продължи дълго. Успокоих се с течение на играта. Подадено добре в халфовата линия.

Nathan Ake - 7

Умни моменти, които да навигирате от неприятности. Незначително изигра Бруно Фернандес настрани за откриването.

Кайл Уокър до голяма степен премина през своите дефанзивни тестове впечатляващо и допринесе добре за атаките

Джон Стоунс продуцира отлично представяне, подобно на представянето му във финала на Шампионската лига през 2023 г.

Джон Стоунс - 7

Истински полузащитник, а не хибрид.

Коприна върху топката почти по същия начин като миналогодишния финал на Шампионска лига.

Родри – 8.5

Ключ към последния гол. Някакво брилянтно прожектиране по време на мача – трудна задача, предвид маршрута на Юнайтед с един контра подход.

Фил Фодън - 9

Постоянно най-ярката искра за шампионите. Спечели им играта. Най-вълнуващият играч на Англия.

Кевин Де Бройне – 7,5

Леко прибързано показване ден Сити знаеше, че трябва да спечели. Все още водеше Сити напред с истинска цел.

Бернардо Силва - 8

Значителна роля в забавянето на Сити след почивката. Навсякъде: в крайна сметка играеше на три различни позиции.

Родри (вляво) представи брилянтно отсяване по време на мача - трудна задача, като се има предвид пътя на Юнайтед с един контра подход

Фодън вкара втория си гол в мача с точен удар в долния ъгъл на вратата

Джереми Доку - 5

Още един разочароващ следобед за крилото, който се бори да оправдае представянето си в началото на сезона.

Ерлинг Хааланд – 7

Претендент за мис на сезона точно преди почивката – но след това завърши мача в добавеното време.

Заместници

Хулиан Алварес (за Доку, 59) - 7

Оскар Боб (за Foden, 90) - няма

Мениджър

Пеп Гуардиола - 7

Ще бъде раздразнен от тимът допусна първи на почивката, но ще бъде очарован от начина, по който неговият отбор се пребори в мача. Вкара Алварес вместо Доку точно преди изтичането на часа, който направи асистенция за секундата на Фодън.

Ерлинг Хааланд пропусна огромен шанс по-рано в мача, преди да отбележи в края на добавеното време

Джереми Доку (вдясно) се бореше да оправдае неговата форма в началото на сезона, по време на мача

оценки на играчите на Манчестър Юнайтед

Андре Онана - 6.5

Отказано на Foden едно-едно-едно през първото полувреме и направи страхотни рефлексни спасявания, за да откаже Родри и Доку също. Не може да бъде обвиняван за нито един от головете.

Диого Далот - 6

Имаше пълни ръце с Доку в продължение на един час и го държеше относително тих, преди да премине на ляв бек, където се бореше.

Рафаел Варан - 6,5

Ръководи отбранителните усилия и успя да овладее Хааланд до момента на контузията.

Андре Онана отказа на Фодън едно-едно- едно през първото полувреме и направи няколко добри рефлексни спасявания, за да откаже Родри и Доку също

Виктор Линделоф започна като ляв бек, но претърпя тежък следобед и беше слабото звено на Юнайтед

Jonny Evans - 6

Възрастта и лекото почукване бяха против него, но използваха опит, за да помогне на Юнайтед да се опита да устои на почти непрекъснат натиск.

Виктор Линделоф - 5

Играта на шведа като ляв бек винаги ще бъде слабото звено на Юнайтед и това се оказа, когато той не успя да се доближи достатъчно до Фодън за изравнителен гол.

Scott McTominay - 5

Игра като допълнителен полузащитник, за да се опита да осигури повече защита на задната четворка. Подейства за известно време, но Юнайтед водеше губеща битка.

Касемиро - 6,5

Скот Мактоминей играеше като допълнителен полузащитник, защитавайки задните четирима, но ролята му на метач стана неефективна след известно време

Касемиро направи няколко важни блокирания, но почти подари гол на Хааланд със слаб удар с глава

Kobbie Mainoo - 6

Още един човек на Юнайтед, който се хвърли на пътя на всичко, което Сити трябваше да направи оферта.

Излезе преди решаващия втори гол на Фодън.

Маркъс Рашфорд - 6,5

p>

Откри резултата със зашеметяващ удар, но пропусна няколко положения след това и изчезна много преди да излезе.

Бруно Фернандес - 7

Игра като фалшива деветка и се справи добре, като постави гол за Рашфорд.

Усилия не липсваха, но всичко беше напразно.

Алехандро Гарначо - 5

С Юнайтед на заден крак, това никога нямаше да е неговия вид игра и той се бореше да влезе в нея.

Заместници

Амрабат (за Mainoo 82) - 4,5

Антоний (за Rashford 75) - 5

Kambwala (за Evans 60) - 5,5

Бруно Фернандеш игра като фалшива деветка и се справи добре, за да постави гола за Рашфорд

Алехандро Гарначо трудно влезе в мача, особено с Ман Юнайтед в заден крак

Рашфорд се бореше да окаже трайно влияние върху играта въпреки зашеметяващия си старт